• Kategorie
  • Szukaj
  • Gry dla dzieci

Dzieci uwielbiają spędzać czas z rodzicami na zabawie, zwłaszcza te mniejsze. Gry rodzinne są wyśmienitym pretekstem do wspólnej zabawy. Do wyboru mamy klasyki, takie jak chińczyk, warcaby czy scrabble jak setki innych planszówek i gier zręcznościowych.

Gry planszowe mają także sporo dodatkowych zalet. Pełnią funkcje edukacyjną i możemy znaleźć propozycje prawie z każdej dziedziny - geografii, matematyki, biologii itp. Wspólna gra uczy integracji, działania w zespole, rywalizacji. Gra dostarcza nam emocji i często dużo śmiechu, co ma znaczący wpływ na samopoczucie i redukcję stresu.

W dobie smartfonów i tabletów może być idealnym pretekstem na odciągnięcie naszych dzieci od ekranu, zwłaszcza jak dodamy nasze towarzystwo. Gry planszowe są jedna z nielicznych form zabawy jakie możemy zaproponować starszym dzieciom do wspólnego spędzenia czasu. Te wspólne chwile pozwolą na zacieśnianie więzi i budowanie relacji.

Gra planszowa może być świetnym prezentem dla dziecka w każdym wieku. Dla tych starszych gry często są wzorowane na grach komputerowych. Gry planszowe świetnie nadają się na wspólne spędzenie czasu z przyjaciółmi i warto zachęcać do nich dzieci i młodzież.