Zabawa w ogrodzie dopiero się rozkręca i ciepłe dni przed nami, zatem warto pomyśleć wyposażeniu w niezbędne elementy. Takim MUST HAVE jest huśtawka. Od najmłodszych lat to jest ulubiona forma zabawy. Adrenalina, gęsia skóra i dużo uśmiechu od małego. A dla starszych to miła forma relaksu np. z książką. Huśtawka ma także wiele zalet rozwojowych:

  • Poprawia zmysł równowagi
  • Ćwiczy koordynację ruchową
  • Stymuluje układ nerwowy
  • Działa relaksująco i uspokajająco

Jaką huśtawkę dla dziecka wybrać?

W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę wiek dziecka. Dla najmłodszych, od 1 roku dostępne są huśtawki z zabezpieczeniem. Często huśtawki te „rosną z dzieckiem” i później można usunąć zabezpieczania. Dla najmłodszych możemy także kupić huśtawkę typu bujaczek – dla jednej osoby lub równoważny dla dwójki dzieci.

Dla starszych dzieci, mamy większy wybór i co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe propozycje. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się huśtawka typu „bocianie gniazdo”. Ten typ huśtawki ze względu na swoją wytrzymałość i wielkość sprawdzi się także dla dorosłych. Ten typ huśtawki najczęściej pojawia się na placach zabaw, ale można także kupić już wersję do domu.

Klasyczna huśtawka dla dzieci, bez oparcia to rozwiązanie najbardziej ekonomiczne i najczęściej spotykane w naszych ogrodach. Znajdziemy je w wersji z tworzywa sztucznego, drewna czy metalu.

Ciekawym pomysłem są huśtawki typu kokon – lub często nazywane fotelami wiszącymi lub hamakami. To idealne rozwiązanie dla wszystkich domowników lubiących relaks w ogrodzie, choć szaleństwa z dużym huśtaniem tu nie będzie.

Ciekawym pomysłem są także huśtawki swing, które mają uchwyty i można je wykorzystać także do podciągania się na rękach.

Na koniec, jeśli mamy więcej miejsca na domowym podwórku, to możemy dodać huśtawkę typu równoważnia. I w tym przypadku może zdecydować, czy będzie metalowa, drewniana czy też z tworzywa.

Polecamy huśtawkę w ogrodzie!