Nasze dzieci to doskonali obserwatorzy i chętnie naśladują nasze działania i zachowania. Nie dziwi zatem fakt, że jedną z popularnych zabaw i nie tylko dla dziewczynek są zabawy kuchenne.
Kuchnia jest centrum dowodzenia w wielu domach i spędzamy tam sporą część dnia.
Poza tym to miejsce, gdzie dla dziecka dzieje się wiele ciekawych rzeczy - kolory, dźwięki, zapachy i smaki.
Kilkuletnie maluchy uwielbiają się włączać w prace kuchenne wraz z rodzicem, zwłaszcza przy pieczeniu ciastek:) Te starsze, same próbują przygotowywać pierwsze posiłki.

Popularne stały się zabawki imitujące kuchnię z całym zapleczem akcesoriów. Nie tylko możemy dziecięcą kuchnię wyposażyć w produkty imitujące jedzenie, ale także sprzęty kuchenne popularnych marek: roboty, mikrofalówki, miksery i garnki. Reszta to już zależy od indywidualnych upodobań dzieci i od budżetu rodziców :)

Poprzez zabawę w gotowanie możemy także od najmłodzszych lat kreować poprawne nawyki u dzieci takie jak gotowanie domowych posiłków, jedzenie warzyw

Do wyboru mamy kuchnie i akcesoria z tworzywa sztucznego, które się świetnie sprawdzą także w ogrodzie jak drewniane. Poniżej moja propozycja prezentowych pomysłów z kategorii zabaw kuchennych.


1. Różowa, drewniana kuchnia do zabawy
Drewniana kuchnia zabawkowa
2. Drewniana kuchnia klasyczna biała

Drewniana kuchnia biała

3.Drewniany zestaw warzyw do krojenia z nożykiem
warzywa drewniane do krojenia
4. Drewniany ekspres do kawy Viga Toys

5. Mikser drewniany Classic World
Drewniany mikser zabawkowy

Po więcej zabawek kuchennych zapraszamy do kuchni :)