„Muzyka zmniejsza stres, łagodzi strach, dodaje energii i poprawia pamięć. Muzyka sprawia, że ludzie są mądrzejsi” Jeanette Vos

Od dawna wiadomo, że muzyka ma bardzo korzystny wpływ na rozwój dziecka. Nie tylko oddziałuje pozytywnie na emocje, ale także angażuje ruchowo całe ciało poprzez klaskanie, wybijanie rytmu i przede wszystkim taniec.

 Maleńkiemu dziecku śpiewamy piosenki do snu lub gdy chcemy go uspokoić. Rolę muzycznego uspokajacza może spełnić także pozytywka, która swoją spokojną melodią pomoże wprowadzić malucha w spokojny nastrój. W ciągu dnia zabawę mogą urozmaić interaktywne stoliki i inne muzyczne zabawki.

Słuchanie muzyki i granie mają wpływ na rozwój mózgu. W przetwarzaniu muzyki uczestniczy prawie cała kora mózgowa. Za analizowanie melodii bierze udział prawa półkula, a za rytm odpowiada lewa półkula. Podczas grania na jakimś instrumencie lub wystukiwania rytmu, musimy nauczyć się koordynować obie półkule mózgowe, co ma znaczenie na późniejszym etapie nauki.

Pierwsze instrumenty muzyczne można dziecku zaproponować od wczesnych miesięcy życia, choćby tylko do poznawania dźwięków. Podstawowym i najprostsze instrumenty dla dzieci są cymbałki, tamburyno, bębenki, kastaniety lub małe pianinko.

Przedszkolakom warto zaproponować nieco trudniejszą gitarę bądź zaproponować mikrofon do karaoke. Kto wie, może dzięki temu narodzi się pasja i narodzi się wielka gwiazda ?

Nasze TOP 5 pierwszych muzycznych zabawek

1. Cymbałki słonik 8-tonowe TOP BRIGHT -Drewniane cymbałki 8-tonowe dla dzieci w kształcie słonika. Nauka gry na tym instrumencie jest łatwiejsza dzięki specjalnym nutkom. Jest na nich zapis nutowy, a pod nutkami kolorowe kropki wskazujące na kolor odpowiedniego dzwonka. W zestawie są arkusze z 2 piosenkami (Mrugaj gwiazdko, Panie Janie) i gamą. Zabawka wykonana jest z ekologicznych, wysokiej jakości materiałów.

Cymbałki
2. Moje pierwsze pianinko czerwone - Instrument posiada: 15 białych klawiszy,
    10 czarnych klawiszy. Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia.

Pianinko dla dzieci
3. Czerwona gitara drewniana - Nauka gry sprawi frajdę i wspomoże w rozwijaniu talentów. Zabawka jest odzwierciedleniem prawdziwej klasycznej gitary co sprawi, iż mały artysta chętniej rozpocznie naukę. Gra na gitarze wpływa pozytywnie na rozwój maluchów poprzez obcowanie z muzyką.

Całość wykonana została z drewna bukowego i pomalowana nietoksycznymi farbami o żywych barwach, które przyciągną wzrok oraz zachęcą do zabawy dając jednocześnie mnóstwo radości z zabawy.
Gitara zabawka dla dzieci
4.
Mikrofon Karaoke Bezprzewodowy Głośnik Bluetooth Srebrny
-

Mikrofon to fajny pomysł na kreatywne spędzenie czasu z rodziną czy ze znajomymi. W mig przeniesie posiadacza do krainy melodii i zabawy. Posiada dwa wbudowane głośniki, które zapewnią doskonałe wzmocnienie głosu. Posiada wbudowaną baterię litowo-polimerową, która zapewni nawet kilkugodzinne działanie urządzenia, bez konieczności podłączenia do zasilania.

Rozległe funkcje mikrofonu zapewnią świetną jakość brzmienia i sprawią, że śpiew nabierze nowego wymiaru.Na spodzie mikrofonu znajduje się wejście na zasilacz, wejście AUX, port USB oraz miejsce na kartę pamięci.

Mikrofon do karoke z głośnikiem

5. Muzyczne biurko -
Muzyczne biurko przedszkolaka, które zawiera 7 wcześniej wgranych melodii, 3 nuty muzyczne oraz 2 dźwięki perkusji. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na biurku włącza się śmiech dziecka. Istnieje możliwość regulacji głośności. Zabawka zasilana 3 bateriami AA, które nie są dołączone do zestawu.


Stół muzyczny