Zainteresowanie dzieci w wieku wczesno szkolnym są bardzo różne. Będą tu jeszcze zwolennicy klasycznych zabawek jak lalki, autka czy pluszaki, ale też takie dzieci, które raczej zabawkami się już nie bawią. Kiedy dziecko dorasta do wieku szkolnego zwykle sam decyduje co chciałby dostać na prezent. Najczęściej pomysły dzieci to raczej elektroniczne gadżety i gry lub coś do ubrania. Gdy jednak sami chcemy zrobić niespodziankę bądź nie jest to prezent dla własnego dziecka warto poszukać czegoś kreatywnego.

Dla ośmiolatka mamy do wyboru kilka kategorii zabawek, które będą kreatywnym i twórczym pomysłem na prezent:

Najpopularniejsze klocki i najbardziej pożądane przez dzieci to na pewno klocki Lego. Mamy do wyboru mnóstwo serii, które stopniem trudności dopasowane są do wieku dziecka. Dla starszej dziewczynki znajdziemy coś z serii Lego Friends lub Lego Dots. No, chyba że jest fanem wszystkich konstrukcji to wybór nie jest ograniczonych żadną serią. W przypadku chłopców najczęściej wybieramy Lego Ninjago, Creator lub Technic z serii klasycznych. Popularne są też klocki tematyczne z bohaterami jak np. Mincraft, Harry Potter czy Star Wars. Zwłaszcza ta ostatnia seria dla fanów Gwiezdnych Wojen będzie zachęcająca. Jeśli zależy nam na czymś specjalnym to może to być spersonalizowana półeczka na figurki z klocków. Półka może być używana w wersji naturalnej, ale też można ją pomalować i ozdobić samemu zgodnie upodobaniami dziecka.
Lego FriendsLego CreatorminecraftLego technic Łazik

Ciekawym pomysłem w kategorii konstrukcji będą też klocki Cobi i ich seria historyczna, jeśli nasze dziecko interesuje się pojazdami z II wojny Światowej. Do zbudowania mamy samoloty wojskowe, czołgi i inne pojazdy z tego okresu.  Można wykorzystać te zabawki do przekazania w ciekawy sposób wiedzy historycznej.
Cobi klockiŁódź CObiConkord statek

Dla młodego konstruktora interesujące będzie Laboratorium Mechaniki, gdzie wcieli się w role konstruktora i stworzy ciężką maszyną lub samochód. Dzięki tej serii dziecko może poznać podstawy mechaniki i inżynierii i jednocześnie świetnie się bawiąc. Dla fanów robotyki znajdą się propozycje konstruowania robotów z dostępem do aplikacji i kodów programowych. To świetna propozycja na długie godziny zabawy i nauki jednocześnie.
Laboratorium Mechaniki Laboratorium Mechaniki Pojazdy Kosmiczne
Robot    

Kolejnym pomysłem na prezent dla ośmiolatka będą gry planszowe. Dla tej grupy wiekowej wybór jest prawie nieograniczony i do wyboru mam naprawdę dużo gier. Mogą to być już klasyczne gry słowne jak Scrabble, Szarada czy Boggle lub strategiczne planszówki często wzorowane na grach komputerowych, co powinno być dodatkowo zachęcające. Gry planszowe będą też idealnym pretekstem do spędzania wspólnych chwil z dorastającym dzieckiem. Rodzinne rozgrywki są idealne do wzmacniania relacji i więzi.
Gra Dixtit Gra fits Gra Mikrob Gra o Kotach

Młodym naukowcom polecamy zestawy eksperymentów. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego – z chemii, biologii czy z fizyki. Wszystkie zestawy są bezpieczne i poza zabawą pozwolą dziecku przyswoić zjawiska, o których na pewno będzie się uczył lub już uczy się w szkole. Dla dziewczynek znajdą się małe fabryki mydełek, masy plastycznej, świeczek, kosmetyków, a dla chłopców ciekawe będą wybuchowe eksperymenty.
100 eksperymentów Wybuchowe eksperymenty Fabryka mydełek

Jeśli dziecko lubi tworzyć nowe rzeczy pozycje z serii „zrób to sam” sprawdzą się jako prezent. Dla dziewczynek zestawy do robienia własnej biżuterii, torebek czy ozdób a dla chłopców na przykład slimy, kryształy czy robot z recyklingu.

Kreator Bransoletek Obrazek cekinowyTworzenie kryształów

Kolejnym pewniakiem urodzinowym są puzzle. Dla dzieci ośmioletnich powinny składać się z co najmniej 200 klocków. Jeśli mamy w domu fana Ligi Mistrzów to puzzle 3D ze stadionem ulubionej drużyny piłkarskiej sprawi dużo przyjemności.
Puzzle L.O.L Stadion TottehamStadion Camp Nou

               Oczywiście gdy nasze dziecko nadal cieszy się zabawkami, to do wyboru mamy tysiące innych możliwości. Teraz dzieci konkretnie precyzują co chcą otrzymać w prezencie, ale ja lubię dodać coś od siebie. Niezależnie od listy życzeń zawsze znajdzie się jakiś drobiazg niespodzianka.