Prezent na roczek dla dziewczynki lub chłopca

Pierwsze urodziny dziecka są specjalnym świętem, zwłaszcza dla rodziny i najbliższych. Na tę okazję szukamy specjalnego prezentu, aby jak najlepiej uczcić ten dzień.  W pierwszym roku dziecko odkrywa świat i cieszy go niemal wszystko. To jeszcze jest ten moment, kiedy maluch nie powie nam jakie jest jego marzenie i życzenie co do prezentu. Wszystko jest w naszych rękach. To my dorośli kreujemy jego świat.

O ile rodzicom łatwiej jest ocenić z jakiej zabawki ich roczniak będzie się bardzo cieszył lub czego mu brakuje z zabawkowego must have, to już osobom zaproszonym na uroczystość, zwłaszcza gdy nie mają styczności od dawna z malutkim dziećmi, może już być nieco trudniej. Na szczęście dla rocznej dziewczynki lub chłopca otwiera się szeroki wachlarz możliwości zabawy i wybór jest ogromny.

Dwunastomiesięczne dzieci zwykle już mają już pierwsze kroki za sobą lub wkrótce będą miały. Samodzielne przemieszczanie się to jedna z największych atrakcji. Dlatego też świetnym prezentem będą wszystkie zabawki mobilne, które będą motywowały dzieci do ruchu i zabawy. Na pierwszy plan, zwłaszcza dla tych dzieci, które dopiero stawiają pierwsze kroki i potrzebują wsparcia wysuwają się pchacze.

Drewniane pchacze firmy Classic World z dodatkowymi atrakcjami to zabawki ponadczasowe, które wytrzymają lata. Ekozabawki wykonane są z całkowicie naturalnych, biodegradowalnych oraz hipoalergicznych materiałów. Są w stu procentach bezpieczne i nieszkodliwe.

Propozycja pierwsza to pchacz z cymbałkami, sorterem i zegarem, a druga z klockami z namalowanymi literkami. Obie zabawki nie tylko stymulują do chodzenia, ale także mają wartości edukacyjne.

Pchacz z cymbałkami drewnianyPchac z klockami drewniany

 

Drugim wyborem mogą być pierwsze cztery kółka dla dziecka, czyli super jeździki imitujące prawdziwe samochody lub autka -jeździki z dodatkowymi funkcjami.

Pierwsza propozycja to Wielofunkcyjny jeździk Fisher Price. Dziecko może na nim siedzieć i poruszać się, odpychając się nóżkami. Może także pełnić funkcję pchacza, dzięki rączce z tyłu. Pod siedzeniem znajduje się schowek na różne drobiazgi. Klawiatura na froncie jeździka posiada dwie funkcje: pierwsza pozwala wygrywać 5 wesołych melodii marszowych, druga pozwala na swobodną grę dziecka. Dostępne są różne kolory autka, a poniże propozycja dla dziewczynki.

 Druga propozycja na prezent to jeździk Cozy firmy Little Tikes, dostępny w różnych wariantach i kolorach. To autko uwielbiane przez dzieci, o czym mogła się przekonać każda mama podczas wizyty w kąciku zabaw. Trzecia opcja to autko firmy BIG z gumowymi , regulowanymi  wskaźnikami prędkości i temperatury. Skrętne koła tego mercedesa gwarantują doskonałą przyczepność i sterowność

  

Jeździk InteraktywnyJeździk Cozy TaxiJeździk z cichymi kołami BIG

 

Inny po pomysł na prezent tablice sensoryczne i sortery. Słonik i Miś od firmy VIGA to propozycje tablic manipulacyjnych przykręcanych do ściany, zatem nie zajmą dużo miejsca w pokoiku dziecka, a dostarcza wielu emocji. Mają kilka funkcji co pozwoli na wspólną zabawę z przyjaciółmi.

Tablica Sensoryczna Tablica sensoryczna  cymbałkami

Kostki sensoryczne to zabawka, które spełni funkcję edukacyjną u dziecka, a ilość możliwości do zabawy zagwarantuje świetną zabawę na długi czas. Każda ściana kostki ma inną funkcję , dzięki czemu zabaw długo się znudzi.

Kostka sensorycznaKostka manipulacyjna

To tylko nieliczne propozycje na pierwsze urodziny dziecka. W sklepie z podobnych kategorii można znaleźć o wiele więcej.
Jeśli nie masz czasu na szukanie, a nic z wyżej wymionych rzeczy nie wpadło Ci w oko to napisz. Przygotujemy idywidulaną listę prezezentową z dowolnych kategorii.