Układanie puzzli to świetny pomysł na spędzenie czasu od najmłodszych lat, aż do dorosłości. W ofercie puzzli znajdziemy zarówno coś prostego dla 2 latka jak coś dla dorosłej osoby. Wszystkie możliwe obrazy, krajobrazy, mapy, zdjęcia, zabytki i oczywiście, postaci z bajek, które możemy zbudować z dziesiątek, setek i tysięcy kawałków i cieszyć się z sukcesu.

Magia puzzli polega na tym, że poza satysfakcją tworzenia, już od najmłodszych można bawiąc się poznawać otaczający nas świat i ćwiczyć nasz mózg. Układając puzzle zmuszamy do pracy obie półkule – tę odpowiedzialną za kreatywność i emocje oraz tę drugą odpowiedzialną za zadania matematyczne i logiczne.

Łącząc tysiące rozsypanych kawałków obrazu ćwiczymy pamięć, rozwijamy zdolności przestrzenne i wzrokowe.  Zabawa ta, to nie tylko korzyści edukacyjne i psychofizyczne dla dzieci. Sprawdzi się też jako ćwiczenie wyciszające, relaksacyjne dla dorosłych. Można wyłączyć myśli i obowiązki z głowy i skupić się na zadaniu. A jak jeszcze robimy to z naszymi dziećmi, to korzyści są podwójne. Każda chwila spędzona na zabawie z dziećmi procentuje w przyszłości i buduje nasze relacje.

Dla tych najmłodszych puzzle są duże, trwałe, aby łatwo mogły dopasować dwa klocki. Na zachętę do zabawy puzzlami mamy do dyspozycji chyba wszystkie ulubione postacie bajek. Wystarczy wybrać faworyta i na pewno wzbudzimy zainteresowanie.

Puzzle można u dzieci wykorzystać do celów edukacyjnych. Znajdziemy propozycje z literkami, wyrazami, cyferkami, mapami i inne. To świetny pomysł na zaznajomienie dziecka z tematem, który chcemy przekazać. Przy okazji możemy te informacje rozszerzyć dzięki rozmowie podczas zabawy. Dodatkowo ćwiczymy u dzieci wytrwałość, dążenie do celu, a w przypadku wspólnej zabawy kooperacji i pracy w grupie.

Dla starszych dzieci i dorosłych dostępne są puzzle przestrzenne (3D), które najczęściej przedstawiają budynki lub przedmioty. Puzzle 3D to nie lada gradka dla kolekcjonerów! Można zebrać kolekcję zabytków, stadionów lub znanych brył architektonicznych. Dla bardzie wymagających dobra propozycją będą drewniane puzzle mechaniczne, które po złożeniu będą sie dobrze prezentowały jako ozdoba w pokoju.

Moje ulubione dla dzieci to puzzle obserwacyjne. Łączą one element zabawy układania puzzli i wyszukiwania szczegółów. Zabawa nie kończy się po ułożeniu obrazka! Można do tego dodać odrobinę rywalizacji - kto szybciej odnajdzie szukany obrazek! Dobra zabawa gwarantowana!

Puzzle to także świetny prezent dla dzieci, zwłaszcza gdy trudno o pomysł. Wystarczy dobrać temat i obrazek puzzli do wieku dziecka i problem rozwiązany. Wszystkie dzieci lubią układanie puzzli.

Nasza propozycja do TOP 5

Puzzle 3D


Puzzle Bajkowe Progresywne


Puzzle Obserwacyjne


Puzzle edukacyjne
 

Puzzle >1000 elementów