Lalka jest jedną z ulubionych zabawek dzieci, zwłaszcza dziewczynek. Wybór lalek jest szeroki, od szmacianki dla najmłodszych dzieci, niemowlaczków dla starszych, aż po te lalki, które wyglądają jak dziewczyny czy nawet kobiety.
W przypadku chłopców są to najczęściej laki super bohaterów czy postaci z bajek.

Zabawa lalkami spełnia wiele istotnych funkcji, które wpływają pozytywnie na rozwój dziecka. Zarówno na płaszczyźnie emocjonalnej ucząc odpowiedzialności, empatii i wyrażania uczuć, jak i w kwestii rozwoju małej motoryki. Przebieranie, czesanie, dbanie o lalki wpływa także na kształtowanie zmysłu estetycznego.

Dlaczego zabawa lalkami jest tak popularna? Dzieci są obserwatorami, a później naśladują nas dorosłych. Często kreują swój świat fantazji albo imitują realne życie. Lalki się do tego idealnie nadają, a dodatkowe akcesoria, jak domki, wózki, łóżeczka i inne są tylko rekwizytami do grania w swoim teatrze.

Istnieje przekonanie, że zabawa lalkami może pełnić funkcję terapeutyczną. W sytuacjach trudnych życiowo, poprzez wspólną zabawę lalkami można dziecku wytłumaczyć ważne sprawy. Można także pomóc oswoić się z nowymi doświadczeniami, jak wizyta u lekarza, czy pójściem do przedszkola.

Ogrywając różne role dziecko rozwija wyobraźnię. W swoim świecie fantazji może być lekarzem, policjantem, nauczycielem. Może być kim tylko zapragnie.

 

Przedstawiamy kilka propozycji do takiej zabawy. Wszystkie zabawki są dostępne w sklepie.

1. Baby Annabell Moja pierwsza Annabell

Anabell
2. Baby Born Interaktywna lalka Soft Touch
Baby Born

3. Domki dla lalek Duży Drewniany Domek dla Lalek / 2 Piętra Mebelki Taras 2 Lalki /

Domek

...... i dużo dużo więcej. Zapraszamy do sklepu