Zabawa w piasku to jedna z ulubionych aktywności podwórkowych mały dzieci. Oczywiście idealnie jest, jeśli możemy pójść do piaskownicy, gdzie można spotkać też inne dzieci. To przecież miejsce, gdzie nawiązuje się przyjaźnie oraz gdzie dochodzi do różnych reakcji interpersonalnych. Maluchy uczą się dzielić z innymi, rozwiązywać konflikty, negocjować lub wykłócać o swoje.
Nie zawsze mamy jednak moż
liwość, razem z dziećmi udac się na plac zabaw, a teraz to nawet nie wskazane, więc pozostaje piaskownica w ogródku lub na tarasie.
Możliwości jest wiele. Może być drewniana, plastikowa, modułowa lub stół do zabawy piaskiem, który często ma możliwości zabawy wodnej. Jeśli mamy ogród, gdzie swobodnie przemieszczają się zwierzęta, to zapewnijmy także osłonę piaskownicy, bądź niech to będzie wybór modelu z zamknięciem.

Zabaw w piasku jest niezliczona ilość i wszystko zależy od wyobraźni dziecka i naszej. Choć przyznam, że jak akurat nie musiałam się w zabawy w piasku zbyt angażować. Mój syn sam kreował coraz to nowe scenariusze.

Na rynku mam także wiele zabawek, które pomagają i ułatwiają zabawę, od zwykłych łopatek, babek po samochody, koparki, betoniarki i inne akcesoria.

Moja propozycja na zabawki do piaskownicy:
1. Betoniarka Wader z kółkami
Betoniarka do piasku z kółkami
2. Piaskownica i stół wodny Little Tikes
Piaskownica i stół wodny Little Tikes
3.Piaskownica plac budowy z parasolką Little Tikes
Piaskownica plac budowy z parasolką

4. Wiaderko do piasku z młynkiem
Wiaderko do piasku z młynkiem
5.Zestaw budowniczego do piasku
Zestaw do piasku budowniczego